Obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu

Glavna Skupština UN-a na osnovu Rezolucije iz 2007.god. odabrala je 02. travanj za obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu čime želi skrenuti pozornost javnosti diljem svijeta na sve veći problem ovoga složenog poremećaja koji se kod pojedinaca najčešće razvije u prve tri godine života i uglavnom traje do kraja života.
Udruga za autizam Sunce Nova Gradiška ovaj dan će obilježiti 01. travnja ( subota ) u ulici Slavonskih graničara ( kod pozornice ).
U inicijativi sudjeluje 14 hrvatskih gradova – Čakovec, Zadar, Osijek, Rijeka, Nova Gradiška, Split, Bjelovar, Karlovac, Pula, Dubrovnik, Kaštel Novi, Zaprešić i Zagreb koji će također Svjetski dan svjesnosti o autizmu obilježiti prigodnim manifestacijama…
Cilj je usmjeriti pažnju javnosti na važnost razumijevanja prirode ovog složenoga i u zadnjim godinama višestruko učestalijega razvojnoga poremećaja – svako 69. dijete, svake godine 17 % više osoba s autizmom.

Pozivamo građane Nove Gradiške da nam se pridruže 01. travnja na obilježavanju Svjetskog dana svjesnosti o autizmu s porukom – VOLIM OSOBU S AUTIZMOM -uz prigodni program – štand s informativnim letcima, klauna, poklon majica s porukom (uz dobrovoljni prilog),dolazak TUTAČA ( mali žuti kombi sa ukusnim malim nizozemskim palačinkama ), puštanje plavih balona punjenih helijem – točno u 12,00 h.
Tijekom prijepodneva također se organizira besplatno šišanje ( uz dobrovoljni prilog ) u frizerskom salonu Retrika by Marina.
Navečer, u 20,00 h u Soho bar powered by Hemingway bar – VEČER U PLAVOM – uz nastup TRILOGIA ROUGE BAND @ BARBARA DAUTOVIĆ
( plava rasvjeta, plavi kokteli uz obaveznu plavu odjeću ).
U tijeku večeri će nam se izvedbom na klavijaturama pridružiti i autistična djevojka Ana Kostelac.
POZIVAMO GRAĐANE DA NAM SE PRIDRUŽE I PODRŽE PRAVA I POTREBE OSOBA S AUTIZMOM!Capture+_2017-03-26-17-09-26